Bu Ramazan Kur'an-ı Kerimi Anlamıyla Okuyorum

KAB Platformu’ndan “Anlamlı” Kampanya


SAFVAN-DER olarak üyesi olduğumuz;Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu, 1436 Ramazan ayı münasebetiyle “anlamlı” bir kampanya başlattı. “Bu Ramazan Kur’an-ı Kerim’i Anlamıyla Okuyorum” sloganıyla duyurulan kampanyayla Kur’an ayı olan Ramazan ayında Kur’an’ın anlaşılmasına yönelik etkili bir farkındalık oluşturulması hedefleniyor.
Yüce Allah (c.c.), İbrahim suresinin birinci ayetinde belirttiği üzere insanların kişisel ve toplumsal karanlıklardan kurtulmalarında ana kaynak hayat kılavuzumuz Kur’an-ı Kerim’dir.
: “ … Bu (Kur’an, öyle) bir Kitab’dır ki, onu sana; insanları Rablerinin izniyle (her türlü kişisel ve toplumsal) karanlıklardan aydınlığa; eşsiz galip ve övgüye layık olan (Allah’)ın yoluna çıkarman için indirdik.”

Asr suresinde hüsranda olmayacak insanların tarifi yapılırken “Ancak iman edip de sâlih (sevaplı) amel (ve hareket)lerde bulunanlar, hem de birbirlerine hakkı ve sabrı tavsiye edenler hariçtir (onlar ziyandan kurtulmuşlardır)” buyrulmaktadır. KAB Platformu, ayette bahsi geçen “..hakkı tavsiye” edenler zümresinde olmak ümidiyle Ramazan 1436 kampanyasını başlattı.

“Bu Ramazan Kur’an-ı Kerim’i Anlamıyla Okuyorum” kampanyası ferdi olarak herkesin katılabileceği doğal bir kampanyadır. Platforma üye 90’ın üzerinde sivil toplum kuruluşunun katılımı ve desteğiyle birçok mecrada duyurulacaktır. KAB Platformu, her bir fert ve sosyal grubu, sivil toplum kuruluşunu bu kampanyaya ve bu kampanya vesilesiyle Kur’an-ı Kerim’i, her türlü ön yargıdan uzak, temiz, duru, dingin bir kalp ile idrak edecek şekilde okumaya davet etmektedir.
Zira İsra suresinin 9. ayeti bizlere şu müjdeyi vermektedir:
“Gerçekten, bu Kur’an, insanları en doğru yola iletir ve yararlı işler yapan mü’minlere, kendileri için büyük bir mükâfat olduğunu müjdeler.”
Bu kampanya vesilesiyle SAFVAN-DER, Yüce Allah’tan, Ramazan ayının tüm insanlığa ve İslam ümmetine hayırlar getirmesini, her türlü zulüm, kan ve gözyaşının dinmesini, huzur ve bereketin artmasını, inananların bağışlanmasını niyaz eder.
Kampanyaya katılmak veya destek sağlamak isteyenler www.kuranimiz.net web sayfasından detayları öğrenebilirler.